GÖRSEL SANATLAR

     Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.Çünkü bilgi sınırlıyken hayal gücü tüm dünyayı kapsar.Görsel uzamsal gelişimlerine destek verecek, hayal gücünün sınırsızlığını ortaya çıkaracak resim,seramik çalışmaları,taş boyama ve boyutlu çalışmalar ile keşfetme yolculuğunda sihirli dokunuşlar yapabilir olmalarını sağlamaktır.

SATRANÇ

     Satranç tahtası insan zihninin macera parkurudur ve bu tahtada tüm denizlerdekinden daha fazla macera vardır. Bir de bu maceraları yaşayan çocukları hayal edin.

YOGA

      “Eğer dünyadaki her bir çocuğa meditasyon öğretilseydi tek bir kuşak içinde Dünyadaki şiddeti bitirmiş olurduk” Dalai Lama’nın sözüne derinleşirsek anlıyoruz ki;

     İnsanlığın hep ileriye yürümesine olanak sağlayan sanat, iyilik ve barış gibi düşünceler ile çocuklarımızı beslememizde yardımcı olan bir ilham kaynağıdır.

BALE

     Bale çocukların ruhsal , fiziksel, zihinsel ve kültürel gelişimlerine büyük fayda sağlayan bir sanat dalıdır. Müzik eşliğinde yapıldığından müzik kulağının gelişmesine olanak sağlar. Bu sayede çocuk, müziğe nasıl eşlik etmesi gerektiğini öğrenir, çocuğun kas yapısının düzgün bir biçimde gelişmesine yardımcı olur.

JİMNASTİK

     Çocukların gelişimlerine sağlıkla destek verecek jimnastik çalışmaları,doğru nefes kullanma yöntemleri,motor becerilerini geliştirecek aktivitelerle haraket ve oyun imkanı sağlar.

MÜZİK

     Okul öncesi dönemde ritim eğitimi, çocuğun kolay algılaması ve tepkide bulunması aslında doğuştan itibaren içlerinde bulunan ritim duygusunun açığa çıkarılmasıdır. Duyduğu ritimleri aynı şekilde aktarabilme, zamanlama, tempoyu yakalayabilme, müzikle hareket edip durabilme, dinlemeyi öğrenme, bir enstrüman çalabilmeyi öğrenme müzik eğitiminin temel taşlarını oluşturmaktadır.

DRAMA

     Okul öncesi dönemdeki çocuklar çevrelerine karşı duyarlı, meraklı ve ilgilidirler. Bu meraklarını gidermeye yönelik davranışları aracılığı ile kavramları keşfederek öğrenirler. Özellikle çocukların doğrudan doğruya kendi yaşantıları yoluyla daha kolay ve kalıcı öğrendikleri göz önüne alınırsa, eğitimde dramanın diğer öğretim yöntemleri arasındaki yeri daha da önem kazanmaktadır.Bireyin bilinçlenmesi, toplumsal bir varlık olabilmesi konusunda geliştirici özelliğe sahip olmasını, konuşurken kendine güven duymasını, kelime hazinesinin artmasını, insanlarla ilişki kurma becerisini kazanmasını ve hayal gücünün gelişmesini sağlar.

 

MUTFAK ETKİNLİKLERİ

     Mutfak, aileleri bir araya getirmeye vesile olan, doyulmaz sohbetlerin yaşandığı sofralara özenle hazırlanan bir yer iken; çocuğa aile, dostluk, birlik kavramlarını ve bunların önemini en güzel daha başka nerede anlatılabilir ki.Bu nedenle haftanın belirli günleri sohbetler eşliğinde ikindi atıştırmalıklarımızı zevkle hazırlıyoruz.

BİLİM ATÖLYESİ

     Çocukların içinde yer aldıkları pratik uygulamalar neticesinde bilimi yaşantısal yollarla öğrenmeleri sağlanmaktadır.